Zde můžete položit nový dotaz odbornému lékaři
či specialistovi nebo si přečíst řadu předešlých odpovědí.

Křečové žíly
Položit nový dotaz
Začátek 1 2 3 4 Další Konec
Křečové žíly v těhotenství
Pohlaví nezadáno, 28 let, Mnichovo Hradiště
2019-10-31 14:44
Dobrý den v 25.10 jsem byla na utz dolních končetin,mám křečovou žílu na pravé noze. Jsem 32+6tt těhotná,užívám detralex,mám kompresní punčochy(do půlky stehna). Dnes mě bolí jedno místo na lýtku levé nohy. Myslíte,že by to mohlo znamenat,že se mi udělá křečová žíla i tam? Jsem na rizikovým těhotenství a musím ležet. Co jiného by to mohlo znamenat? Mám si dát punčochy i na tuto nohu? Zaledovat?
Mudr. Robert Vlachovský
2019-10-31 14:44
Dobrý den, určitě kompresní punčochou i na této končetině nic nepokazíte, ledovat můžete, promazávat libovolnou mastičkou na křečové žíly. Pokud potíže budou přetrvávat, navštívil bych angiologa s žádostí o ultrazvukové vyšetření k vyloučení trombózy. S pozdravem,Robert Vlachovský
Operace refluxu v třísle
Pohlaví nezadáno, 39 let, Žamberk
2019-10-19 19:25
Dobrý den, poprosila bych o Váš názor. Mám reflux v třísle na levé noze. Jinak jsou žíly v dobrém stavu. Průchodné. Určitě nechci klasickou operaci. Můj doktor dělá i moderní metodu, ale trvá na otevření nohy v třísle. Že se lépe orientuje.Zvažuji možnosti jiné kliniky. Protože mi bylo řečeno, že otevírat tříslo není třeba. Co je podle Vás šetrnější a také úspěšnější metoda? A ještě by mne zajímalo, zda se při tomto typu operace musí podstupovat celková anestezie. Děkuji předem za odpověď.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-10-19 19:25
Dobrý den, při miniinvazívních nitrožilních operacích (laser, radiofrekvence, lepidlo, mechanicko-chemická ablace…) určitě není potřeba dělat řez v třísle. Ta zmiňovaná šetrnost a ve výsledku kratší rekonvalescence je mimo jiné i díky tomu, že se vyhneme „otevírání třísla“.
Křečová žíla v břiše
Muž, 43 let, Beroun
2019-10-12 20:34
Dobrý večer. Můj 11 ti letý syn má křečovou žílu v břiše. Vede mu od varlete do břicha. Na sono jde až koncem října. Myslíte si, že je i jiná cesta, než operace? Děkuji. Bílený
Mudr. Robert Vlachovský
2019-10-12 20:34
Dobrý den, bez konzultace a vyšetření se nedá nijak kvalifikovaně vyjádřit. S pozdravem, Robert Vlachovský
Lékařská zpráva
Pohlaví nezadáno, 23 let, Náchod
2019-09-15 19:21
Dobrý den, je možné nějakým způsobem sem i vložit lékařskou zprávu ? Chtěla bych se poradit, jakou další léčbu a medikaci by navrhoval odborník, děkuji.
Tým pracovníků Aries
2019-09-15 19:21
Dobrý den, vzhledem k novým pravidlům ohledně GDPR, není vložení lékařské zprávy možné. Děkujeme za pochopení.
Podezdření na trombózu
Pohlaví nezadáno, 18 let, Brno
2019-07-30 23:16
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li by se mohlo jednat o trombózu. Pouze na levé noze mám křečové žíly... spíše jakoby fialové vystouplé hrbolky.Včera mě začala hned po ránu bolet levá noha i ruka. Při pohybu je vše ok, možná mírné nepohodlí, ale jakmile si lehnu, je to velmi nepříjemné. V noze mi jakoby bubla a není to příjemné, když si ji položím na stranu, kde se nachází varixy. Mohlo by to být tím, že jsem noc předtím měla obrovské křeče a tohle je pozůstatek? Současně mě kolem jednoho varixu štípli 3 komáři. Je to tahavy pocit.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-07-30 23:16
Dobrý den, dle popisu to nelze úplně vyloučit, doporučuji co nejdříve navštívit svého praktického lékaře, a ten posoudí, zda by se mohlo jednat o trombózu, a případně Vás odešle na další odborné vyšetření včetně ultrazvuku.
Zánět žil a koupání
Pohlaví nezadáno, 59 let, Mělník
2019-07-24 19:45
Dobrý den,kamarádka má povrchový zánět žil na noze. Má chodit což jí chválím ale chodí se i koupat k vodě. Prosím váš názor? Děkujeme Květa
Mudr. Robert Vlachovský
2019-07-24 19:45
Dobrý den, Vůbec nevadí, pokud se s povrchovým zánětem žil koupe, voda sama o sobě určitou kompresi dělá… S pozdravem, Robert Vlachovský
klas. op varixů
Pohlaví nezadáno, 46 let, Mohelnice
2019-07-10 08:25
zdravím, jsem měsíc po klas.op varixů, punčocha stále celý den, vzhledem k povaze zaměstnání jsem stále doma, pravidelné delší procházky denně.Včera se mi na holeni, kde je ještě hmatatelný tuhý provaz po původní žíle objevila boule asi 3x3 cm, nebolestivá, bez zarudnutí, po přejetí lehkým tlakem se v ní něco jakoby přelévá. Mám se znepokojovat?Mažu Liotonem, kontrolu mám za 6 dnů. Díky Eliášová
MUDr. Josef Rotnágl
2019-07-10 08:25
Dobrý den paní Eliášová, vzhledem k tomu, že se nejspíše jedná o krevní podlitinu, bylo by vhodné co nejdříve navštívit zdravotnické zařízení, kde Vám operaci prováděli. Zdravím a přeji Vám brzké uzdravení.
Může brnění nohou a cukání v nich způsobovat Detralex?
Pohlaví nezadáno, 49 let, Pelhřimov
2019-06-20 16:27
Dobrý den, otékají mi nohy, mám křečové žíly, metličkové žíly a dělají se mi snadno modřiny. Dostala jsem Detralex a kompresní léčbu. Asi za deset dní po zahájení léčby Detralexem mě začaly brnět nohy v místech, kde jsou křečové žíly vidět pod kůží a cuká mi v těch místech. Pocit je lokalizovaný v kruhu asi 5-7 cm kolem viditelného žilního uzlu, je to na vnitřní straně lýtka a stehna, asi na pěti místech. Objevuje se to ráno, večer a po sezení. Postupně se to zhoršuje a přechází v bolest. Může to být po Detralexu? Co užívat jiného? Děkuji.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-06-20 16:27
Je vysoce nepravděpodobné, že tyto potíže způsobil Detralex. Nejlepší by bylo, přijít se ukázat Vašemu praktickému lékaři, který posoudí, zda má smysl například doplnit ultrazvukové vyšetření apod., ale nebral bych nic jiného a Detralex bych dobral.
Světle hně flíčky na dolních končetinách
Pohlaví nezadáno, 62 let, Kolín
2019-05-28 21:59
Dobrý den, nemám viditelné žíly, kromě jedné, ale spoustu fialových metliček a celých fialových fleků v rozsahu, že se stydím chodit v sukních. Nyní se mi na obou nohách dole zabarvily světle hnědými flíčky jako bych byla spálená od slunce. Prosím o odpověď, zda se s tím dá něco dělat. Děkuji.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-05-28 21:59
Dobrý den, nejdříve si musíte udělat duplexní ultrazvukové vyšetření povrchového i hlubokého žilního systému, a na základě tohoto vyšetření se dá naplánovat, co se dá s Vaším konkrétním nálezem udělat - určitě existuje mnoho možností, ale ultrazvuk je základ.
Strach z opětovné trombozy
Pohlaví nezadáno, 40 let, Brno
2019-04-09 14:48
Dobrý den, prodělala jsem trombozu DK (lýtko). Antikoagulační léčbu jsem ukončila před měsícem. Mám strach, že trombozu dostanu znovu. Mám sedavé zaměstnání. Denně nosím kompresní podkolenky, nohy v práci polohuji. Jaké je riziko opětovné trombozy, když byla vyvolána úrazem? Mám strach a začínám být paranoidní při každém napětí v noze nebo bolesti. Co dělat, abych trombozu nedostala? Jak se projevuje stehenní tromboza? Děkuji za odpověď.
Mudr. Robert Vlachovský
2019-04-09 14:48
Dobrý den, nejlepší rada je asi vyvarovat se dalším úrazům, jinak si nemyslím, že musíte mít takový strach z návratu trombózy, pokud byla tehdy vyvolána úrazem. Nadále se snažte být fyzicky aktivní, noste kompresní podkolenku nebo punčochu, a to zejména v zátěžových situacích (dlouhá imobilizace nebo cestování). Stehenní hluboká žilní trombóza se projeví bolestivostí, a také otokem dotyčné končetiny.
Začátek 1 2 3 4 Další Konec